»Pri članstvu v Evropski vesoljski agenciji je zelo pomembno, da se državi vloženi denar povrne. Nekaj denarja plačate za stroške naših inženirjev in vesoljskih znanstvenikov, toda najmanj 85 odstotkov denarja se vrne v Slovenijo. Dobijo ga slovenske univerze, podjetja in industrija.«
»Če želimo biti na ravni Evropske unije svetovno konkurenčni, potem je vesoljska tehnologija eno izmed ključnih področij. Pohvale Esi, ki je v središču teh prizadevanj.«
»Vesoljske zmogljivosti Slovenije so se okrepile in morebitnemu članstvu Slovenije pri vstopanju v Evropsko vesoljsko agencijo dobro kaže.«
»Od prvega sporazuma o sodelovanju, sklenjenega pred 15 leti, je minilo že kar nekaj časa. Ta podpis je ključni mejnik ne le za Slovenijo, temveč tudi za Eso, ki se je 50 let po svoji ustanovitvi izkazala za še vedno privlačno, saj je bila preoblikovana, da bi se prilagodila sedanjim pričakovanjem in izzivom.«
»Veselim se, da bomo lahko opravljali koristno delo, ne samo za Slovenijo ali Eso, temveč za celotno človeštvo. Kajti to je tisto, za kar gre na področju vesoljske tehnologije.«
»Verjamem, da bomo polnopravno članstvo v Esi izkoristili do zadnje priložnosti in ponesli Slovenijo še dlje v vesolje.«
»Uvrstili smo se v pionirsko odpravo Evropske vesoljske agencije.«
»Ne bi želeli biti samo pasivni uporabniki. Slovenija zdaj postaja polnopravna članica Evropske vesoljske agencije v kratkem.«
»Naš namen je, da bo denar – vlagale ga bodo države, ne mi – vložen v skupni interes, v evropsko obrambno industrijo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju